Przejdź do treści strony

2 NOWE INWESTYCJE

9 lutego 2021 roku, kolejne dwa przedsiębiorstwa otrzymały decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dokumenty zostały podpisane przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Krzysztofa Żochowskiego oraz Wiceprezesa – Grzegorza Kłoczko.

Decyzje otrzymały następujące firmy:

  1. JTW Jacek Chodkowski (małe przedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje w Mrągowie na działce o powierzchni 0, 5385 ha co najmniej 6 800 000 złotych.
    Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa istniejącego zakładu zajmującego się produkcją gilz papierosowych. W ramach projektu planowany jest zakup i instalacja kompletnej linii technologicznej do produkcji gilz papierosowych oraz rozbudowa części magazynowej zakładu. Dzięki inwestycji firma zwiększy zdolności produkcyjne, a szeroka gama produktów będzie w stanie zaspokoić potrzeby praktycznie każdego kontrahenta.
  2. Palarnia HARMONIA sp. z o.o. (mikroprzedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje w Nowym Modlinie na terenie działki o powierzchni 0,3000 ha co najmniej 1 830 000 złotych.
    Przedmiotem inwestycji jest założenie nowego zakładu zajmującego się prażeniem ziarna kawowego. W ramach projektu planowany jest zakup nieruchomości gruntowej, budowa sieci infrastruktury technicznej, budowa hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni użytkowej ok. 800 m² oraz zakup i instalacja maszyn i urządzeń produkcyjnych, laboratoryjnych i magazynowych.

Szczegółowe informacje o inwestorach:

  1. JTW Jacek Chodkowski zajmuje się produkcją gilz papierosowych oraz sprzedażą hurtową niewyspecjalizowanej żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. Produkty firmy cieszą się dużym zainteresowaniem na rynkach zagranicznych i są eksportowane do wielu krajów Europy, a także poza nią.
  2. Palarnia HARMONIA jest spółką celową założoną dla realizacji nowej inwestycji. Aktualnie firma nie posiada żadnych aktywów, nie prowadzi działalności produkcyjnej i nie zatrudnia pracowników.