Przejdź do treści strony

Spożywcza

Tymbark – MWS Sp. z o.o.

 Tymbark to malownicza miejscowość położona na Ziemi Limanowskiej w sercu Beskidu Wyspowego – u stóp Podhala i Tatr. To tutaj powstała marka, która od ponad 80 lat cieszy się zaufaniem konsumentów na całym świecie.
W 1999 roku Tymbark wszedł w skład Grupy Maspex, jednej z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Znacząco wzrosły nakłady na inwestycje w produkcję, rozwój dystrybucji oraz budowę marki, dzięki czemu obecnie Tymbark jest niekwestionowanym liderem w  kategorii soków, nektarów i napojów oraz jedną z najmocniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich marek.
Tymbark to tradycja bezkonkurencyjnego smaku i najwyższej jakości. Produkty marki trafiają również za granicę – do ponad 30 krajów.

  • Firma Tymbark już od 2007 roku zachęca Polaków do wzbogacania swojej diety o warzywa, owoce i soki w ramach ogólnoświatowej inicjatywy propagującej spożywanie „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. 
  • Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy nie tylko w Polsce, ale i w Europie turniej piłkarski dla dzieci, którego Wielki Finał odbywa się co roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. 
  • Firma buduje swoją pozycję poprzez innowacyjność i elastyczność w reagowaniu na nowe wyzwania rynkowe, kreuje trendy i wyznacza nowe kierunki rozwoju. Tymbark to zdecydowany lider innowacji i najnowocześniejszych rozwiązań produkcyjnych. 
  • W 1961 roku w Tymbarku została opracowana i zainstalowana pierwsza w Polsce stacja wyparna do zagęszczania soków, a w 1967 roku opracowano pierwszą w Polsce recepturę soku z czarnej porzeczki oraz wprowadzono w 2004 roku Top Aseptic – nowoczesną technologię aseptycznego rozlewu soków i napojów do opakowań plastikowych