Przejdź do treści strony

Nowa inwestycja w Dobrym Mieście

14 kwietnia 2023 roku Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 124. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją firma SUPERIOR-STREFA Józef Żuraw i wspólnicy spółka jawna. 

Planowana inwestycja to rozbudowa istniejącego zakładu zajmującego się produkcją specjalnych dodatków do żywności. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu, jak również rozwinięcie produkcji specjalistycznej, związanej z suplementami diety i funkcjonalnych dodatków do żywności oraz wdrożenie do produkcji nowych produktów w zakresie suchych suplementów oraz w płynie. W ramach inwestycji przewidziane jest wykonanie szeregu prac budowlanych i instalacyjnych polegających m.in. na rozbudowie istniejących budynków oraz zakupie maszyn i urządzeń produkcyjnych, a także wyposażenia laboratoryjnego.
Przedsiębiorstwo zaplanowało poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 5 960 000 złotych.

SUPERIOR-STREFA Józef Żuraw i wspólnicy spółka jawna powstała w 1992 roku i jako jedna z pierwszych w Polsce rozwinęła produkcję naturalnych stabilizatorów spożywczych. Obecnie jest jednym z wiodących producentów i dostawców dodatków funkcjonalnych dla przemysłu spożywczego w Europie Środkowo – Wschodniej. 

Więcej informacji o firmie.