Przejdź do treści strony

Nowa fabryka jachtów

Firma Composite Factory Sp. z o.o. otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo zainwestuje 5 887 000 złotych w Kramarce (Gmina Biskupiec) w projekt polegający na budowie nowego zakładu produkcyjno-montażowego nowoczesnych jednostek pływających (głównie z napędem elektrycznym). 

W ramach inwestycji planowany jest zakup niezabudowanej nieruchomości gruntowej 
i budowa hali montażowo-magazynowej o łącznej powierzchni użytkowej około 1000 m². W zakładzie będą montowane jednostki pływające o rozmiarach dochodzących nawet do 14 m długości i 4 m szerokości. Hala zostanie wyposażona w maszyny i urządzenia niezbędne do prowadzenia działalności (m.in.: suwnica, dwie bramownice, wózki, pomosty, elektronarzędzia). 

Composite Factory Sp. z o.o. to nowa firma działająca w branży budowy jednostek pływających. Celem realizacji tej inwestycji jest stworzenie nowoczesnego zakładu produkcyjno-montażowego dla jednostek pływających, napędów elektrycznych oraz systemów zarządzania tymi jednostkami.