Przejdź do treści strony

Rozbudowa fabryki w Bartoszycach

Peak Packaging Poland Sp. z o.o. otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo zainwestuje 3 800 000 złotych w projekt polegający na zwiększeniu  zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu. Firma zajmuje się produkcją opakowań służących do transportu oraz przechowywania produktów w postaci płynnej i półpłynnej. 
W ramach inwestycji planowany jest m.in. zakup i instalacja zautomatyzowanej maszyny do produkcji worków wraz z wyposażeniem towarzyszącym oraz urządzeń peryferyjnych do wtryskarek. Ponadto, zaplanowano modernizację oświetlenia oraz wentylacji hali produkcyjnej, a także zakup instalacji fotowoltaicznej. 

Firma Peak Packaging Poland Sp. z o.o. jest jedynym z nielicznych w Europie producentów hurtowych opakowań jednorazowych służących do transportu oraz przechowywania produktów w postaci płynnej i półpłynnej. Spółka zajmuje się wytwarzaniem wielowarstwowych worków z zaworami wlewowymi i spustowymi – wnętrzem tzw. Bag In Box, których odbiorcami i użytkownikami są duże firmy produkujące soki, przetwory, środki chemiczne i kosmetyczne. Stosowanie opakowań tego typu powoduje uproszczenie procesów technologicznych poprzez wyeliminowanie konieczności mycia i transportu pustych zbiorników (zastąpionych poprzez jednorazowe opakowania) na różnych etapach produkcji, np. dostarczania półproduktów do fabryki lub transportu wewnątrzzakładowego. 

Więcej informacji o firmie