Przejdź do treści strony

Nowy inwestor w Mrągowie

Firma ROTISOL–EST Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zainwestuje 11 900 000 złotych w modernizację istniejącego zakładu produkcyjnego w Mrągowie. Przedsiębiorstwo otrzymało od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Planowana inwestycja pozwoli na dwukrotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Istotną częścią projektu jest też zakup nowoczesnej linii technologicznej, w skład której wchodzą m.in.: wykrawarka do stali, maszyna do gratowania (stępienia ostrych krawędzi), giętarka oraz stoły podnoszone, niezbędne do automatyzacji produkcji.
Efekty osiągnięte wskutek realizacji inwestycji pozwolą firmie na dalszy rozwój, dostosowanie mocy produkcyjnych do rosnącego popytu, wzmocnienie pozycji na rynku oraz zabezpieczenie trwałości funkcjonowania zakładu produkcyjnego i istniejących miejsc pracy. 

ROTISOL–EST Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną ze spółek wchodzących w skład grupy Rotisol International. Firma wywodzi się z miejscowości Chelles we Francji, gdzie została założona w roku 1954 roku. Obszar działalności Spółki skupia się na produkcji sprzętu dla branży gastronomicznej m.in.: rożna, witryny, piece do pizzy, czy piece wielofunkcyjne. Poza tym Spółka w swoim portfolio posiada także piece „gastrochef” i „super bbq”, wykorzystywane do pieczenia szaszłyków, shawarmy, czy kebabu, a także lady podgrzewane oraz chłodzące, przyczepy gastronomiczne, a także przyprawy i detergenty. 

Więcej informacji o firmie