Przejdź do treści strony

Druga decyzja OSI Food Solutions Poland

29 lipca 2022 roku OSI Food Solutions Poland sp. z o. o. otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. drugą decyzję o wsparciu inwestycji. 


Planowane przedsięwzięcie o wartości 71 900 000 złotych dotyczy uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej w zakładzie, który jest aktualnie w trakcie budowy w Górce koło Ostródy. Efekty osiągnięte wskutek realizacji tej inwestycji, pozwolą na dalszy rozwój firmy, dostosowanie mocy produkcyjnych do rosnącego popytu, wzmocnienie pozycji na rynku oraz zabezpieczenie trwałości funkcjonowania zakładu produkcyjnego i istniejących miejsc pracy. W ramach pierwszej decyzji o wsparciu OSI Food Solutions Poland sp. z o. o. buduje nowy zakład produkcyjny zajmujący się głównie przetwórstwem mięsa drobiowego. Łącznie w ramach dwóch realizowanych inwestycji firma wyda prawie 300 milionów złotych.


OSI Food Solutions Poland sp. z o. o. została założona w 1992 roku, pierwotnie jako L&O Polska sp. z o.o. Spółka zajmuje się głównie produkcją formowanych kotletów wołowych dla największych sieci restauracji w regionie. W 2013 roku w Górce pod Ostródą Spółka wybudowała nowoczesny zakład przetwórstwa, umacniając regionalną pozycję Grupy OSI, w skład której wchodzi. Park maszynowy i układ produkcji stawiane są za wzór w branży pod kątem jakości i bezpieczeństwa produkcji. Zakład w Górce sprzedaje wyroby do odbiorców z m. in. Polski, Czech, Węgier, Chorwacji, Słowenii, Słowacji. Grupa OSI posiada ponad 65 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 17 krajach Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii. Grupa zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników na całym świecie.
Więcej informacji o inwestorze.