Przejdź do treści strony

ROZBUDOWA ZAKŁADU W PIECKACH

15 września 2023 roku firma Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
 
Przedsiębiorstwo zainwestuje 9 650 000 złotych w projekt polegający na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu w Pieckach. W ramach inwestycji planowany jest zakup linii technologicznych, maszyn i urządzeń produkcyjnych, które zostaną „wpięte” w istniejące ciągi technologiczne. Pozwoli to na optymalizację procesów produkcyjnych, lepsze wykorzystanie potencjału zakładu i w konsekwencji zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu i zwiększenie jego wolumenu produkcyjnego. Wykonane zostanie szereg prac budowlanych mających na celu przystosowanie obiektu i infrastruktury technicznej do potrzeb inwestycji.

„Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski" funkcjonuje na rynku Warmii i Mazur od 1987 roku. Od dwóch pokoleń rozwija produkcję wyrobów piekarniczych, lodów, ciast, tortów weselnych, pralin oraz czekolad. Na działalność składa się zakład produkcyjny oraz 37 sklepów firmowych. Rynkiem zbytu jest głównie województwo warmińsko-mazurskie.

Więcej informacji o firmie.