Przejdź do treści strony

ROZBUDOWA ZAKŁADU W RÓŻANIE

4 sierpnia 2023 roku Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 130. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymało ją Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "ERAR" Sp. z o.o. 

Planowana inwestycja to rozbudowa istniejącego zakładu produkującego podłogi podniesione. W ramach inwestycji planowany jest m.in. zakup i instalacja automatycznej linii do produkcji stóp stalowych, rozbudowa posiadanej okleinarki do formatowania, instalacji odpylającej przeznaczonej do zwiększenia wydajności i optymalizacji bieżącego procesu produkcji. Ponadto planowany jest zakup i wdrożenie oprogramowania klasy ERP wspomagającego wszystkie istotne obszary przedsiębiorstwa. Firma zaplanowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 4 975 000 złotych. 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "ERAR" Sp. z o.o. posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji wyrobów dla budownictwa i ekobudownictwa, w szczególności podłóg podniesionych ERAR-SYSTEM i ich elementów. Oprócz kompleksowej dostawy wyrobów, w tym montażu całej podłogi, firma proponuje także wykonanie m.in. przepustów kablowych, kratek wentylacyjnych, puszek instalacyjnych. Oprócz pomieszczeń technicznych podłogi są dziś powszechnie stosowane w budynkach biurowych, centrach handlowych czy budynkach użyteczności publicznej.