Przejdź do treści strony

Rozbudowa fabryki w Olsztynku

21 czerwca 2023 roku Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 128. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymało ją Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AGAPLAST Sp. z o.o. 

Planowana inwestycja to rozbudowa istniejącego zakładu zajmującego się produkcją granulatów PVC do zastosowań kablowych oraz węży i profili na bazie PVC. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarze granulatów, węży i profili oraz zapewnienie przy tym odpowiedniego zaplecza magazynowego, logistycznego i laboratoryjnego. Inwestycja obejmuje m.in. zakup maszyn i urządzeń, a także modernizację istniejących linii technologicznych oraz budowę dwóch hal magazynowych. Firma zaplanowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 3 617 000 złotych.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AGAPLAST Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w 1983 roku. Firma posiada ponad 30-letnie doświadczenie na rynku tworzyw sztucznych, w głównej mierze w branży wyrobów PVC, dzięki czemu skutecznie buduje swoją pozycję na rynku i dostarcza produkty klientom zarówno w Polsce, jak i w Europie. Oferta Agaplast obejmuje szeroką gamę produktów z tworzyw sztucznych mających zastosowanie w głównych gałęziach przemysłu. Wiele oferowanych wyrobów wykorzystywanych jest w budownictwie, elektronice, motoryzacji, rolnictwie, ogrodnictwie oraz przemyśle AGD. W 2018 roku firma stworzyła markę Vartco, aby dostarczać na rynek detaliczny najlepsze węże ogrodowe, węże techniczne oraz akcesoria ogrodowe.

Więcej informacji o firmie.