Przejdź do treści strony

Forum Inwestycyjne Urugwaju

24-25 października 2022 r. odbędzie się IV Forum Inwestycji Europejskich w Urugwaju. Organizatorami tego cyklicznego wydarzenia są Delegatura UE w Montevideo i Eurocámara Uruguay (organizacja skupiająca izby handlowe państw europejskich w Urugwaju).
Tematem tegorocznej edycji Forum jest „Transformowanie przyszłości dzięki energii odnawialnej”. W inauguracji wydarzenia wezmą udział wysocy rangą przedstawiciele UE i Urugwaju, m.in. Wysoki Przedstawiciel Unii ds. Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell oraz prezydent Urugwaju Luis Lacalle Pou. Forum zostało podzielone na część konferencyjną, w której zaproszeni goście i zarejestrowani uczestnicy wezmą udział osobiście, oraz B2B, w której można uczestniczyć online. Do kluczowych w tym roku sektorów zaliczono:

  • baterie (akumulatory);
  • biomasę;
  • efektywność energetyczną;
  • ekologiczny („zielony”) wodór;
  • energię fotowoltaiczną;
  • energię wiatrową;
  • nowe technologie stosowane w energetyce.


Aby wziąć udział w spotkaniach B2B należy:
1. Utworzyć profil na specjalnej platformie internetowej do 7 października.
2. Sprawdzić profile innych zarejestrowanych firm i wybrać spotkania, które Państwa interesują, do 15 października.

Spotkania będą organizowane do 25 października.

Rejestracji można dokonać pod adresem: https://iv-foro-inversion-europea-uruguay.b2match.io/.

Ulotka na temat Forum (w języku angielskim).


Unia Europejska pozostaje jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Urugwaju - państwa europejskie odpowiadają za 40% wszystkich bezpośrednich inwestycji zagranicznych w tym kraju. Urugwaj korzysta niemal wyłącznie z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, a obecna administracja ma nadzieję na szybki rozwój technologii opartych na „zielonym wodorze”. Urugwaj jest również krajem latynoamerykańskim o wyjątkowo niskiej korupcji, niższej niż np. Francja czy USA. Urugwaj jest także krajem należącym do Mercosur, zatem inwestowanie w nim pozwala na łatwy dostęp także do rynku brazylijskiego, argentyńskiego oraz paragwajskiego.