Przejdź do treści strony

„Kasa dla Asa” – stypendia przyznane

Konkurs stypendialny dla uczniów szkół branżowych i techników „Kasa dla Asa” został rozstrzygnięty. Stypendia w wysokości 1000 zł każde otrzyma sześciu uczniów. Dodatkowo do trzech osób trafią wyróżnienia. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 maja o godz. 12.00 w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Do programu stypendialnego „Kasa dla Asa” ogłoszonego przez W-MSSE S.A. zgłoszonych zostało ponad 50 uczniów z blisko 20 szkół. Wybrać finałową szóstkę nie było łatwo. Każdy ze zgłoszonych wyróżniał się dobrymi wynikami w nauce i dodatkowymi osiągnięciami. Wśród nich byli m.in. laureaci różnych konkursów, a nawet stypendyści premiera.

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. po rozpatrzeniu wniosków przyznał stypendia za I semestr roku szkolnego 2022/2023 następującym uczniom:

  • ze szkół branżowych:

Bartoszowi Szymańskiemu (Zespół Szkół w Lubawie),

Nikoli Ciechanowicz (Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu),

Hubertowi Wyralskiemu (Zespół Szkół w Lubawie);

 

  • z techników:

Adamowi Krzysztofowi Andrzejukowi (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim),

Damianowi Rutkowskiemu (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim),

Bartłomiejowi Kacprzyckiemu (Zespół Szkół w Biskupcu).

 

Ponadto wyróżnienie W-MSSE SA otrzymał Robert Gapa, uczeń klasy branżowej z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie. 

Miło nam poinformować, że konkurs stypendialny objął patronatem Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który zdecydował o ufundowaniu 2 wyróżnień uczniom techników: Dawidowi Gabrielowi Blochowi (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim) i Mikołajowi Badurkowi (Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach programu stypendialnego „Kasa dla Asa” Nabór wniosków za II semestr roku szkolnego 2022/23 ruszy we wrześniu br.