Przejdź do treści strony

KASA DLA ASA - uroczyste przekazanie stypendiów

8 grudnia 2023 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II edycji Programu Stypendialnego Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA dla uczniów szkół branżowych i techników – „Kasa dla Asa". Wydarzenie, objęte patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, było okazją do spotkania ze zdolnymi uczniami z naszego regionu oraz przekazania im stypendiów i wyróżnień za osiągnięcia w II semestrze roku szkolnego 2022/2023.

Należy przypomnieć, że W-MSSE SA zainaugurowała program stypendialny dedykowany uczniom szkół branżowych i techników w roku szkolnym 2022/2023. Stypendia (w wysokości 1000 zł każde) może otrzymać  sześcioro uczniów: troje ze szkół branżowych I i II stopnia oraz troje z techników. W drugiej edycji, dotyczącej wyników z II semestru ubiegłego roku szkolnego, zgłoszonych zostało ponad 20 uczniów z 9 szkół z obszaru Warmii, Mazur i północnej części Mazowsza.

Podczas uroczystości 8 grudnia b.r., pamiątkowe dyplomy, wraz z upominkami, z rąk Prezesa W-MSSE SA Krzysztofa Żochowskiego odebrali stypendyści:

ze szkół branżowych:

  • Robert Gapa z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie,
  • Nikola Ciechanowicz z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu,
  • Hubert Wyralski z Zespołu Szkół w Lubawie

oraz z techników:

  •  Karolina Hofman z Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie,
  •  Maciej Kuciński z Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie,
  •  Wiktoria Wnuk z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie.

Natomiast, przedstawicielka Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Agnieszka Warakomska-Poczobutt, wręczyła wyróżnienia, ufundowane przez Wojewodę, dwóm uczniom techników:

  •  Bartłomiejowi Kacprzyckiemu z Zespołu Szkół w Biskupcu,
  •  Tomaszowi Koziołowi z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.

Warto podkreślić, iż każdy z laureatów wyróżniał się nie tylko bardzo dobrymi wynikami w nauce, ale również dodatkowymi osiągnięciami oraz aktywnością społeczną. Wśród nich znaleźli się m.in. laureaci olimpiad i różnych konkursów przedmiotowych, a nawet stypendyści premiera czy radna młodzieżowej rady miasta.

Serdecznie gratulujemy stypendystom i wyróżnionym uczniom oraz życzymy im wielu kolejnych sukcesów. Już zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu stypendialnego „Kasa dla Asa”.