Przejdź do treści strony

KOLEJNE FIRMY Z DECYZJAMI O WSPARCIU NOWYCH INWESTYCJI

Kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji trafiły do warmińsko-mazurskich firm. Tym razem otrzymały je Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „JAR” Sp. z o.o. oraz 3M sp. z o.o.


PPH „JAR” Sp. z o.o. już raz skorzystało z ulgi podatkowej w celu rozwoju swojego biznesu. Przedmiotem obecnej inwestycji firmy jest budowa nowej hali produkcyjnej oraz zakup zautomatyzowanej linii produkcyjnej i szeregu maszyn produkcyjnych. Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Lesk w gminie Olecko, a planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 7 mln zł.

JAR istnieje od 1991 roku i zajmuje się przetwórstwem drewna, w tym w szczególności produkcją opakowań drewnianych na zamówienie.


Drugą inwestycję, zlokalizowaną w Waplewie, zrealizuje 3M sp. z o.o. W ramach inwestycji o wartości ok. 8,5 mln zł powstanie zakład, w którym będą produkowane domki drewniane i place zabaw dla dzieci, drzwi, włazy oraz inne elementy stolarki budowlanej.
Firma 3M została założona w 2019 roku, jako spółka celowa do prowadzenia głównie produkcji drewnianych domków ogrodowych i placów zabaw oraz produkcji tartacznej i obróbki drewna tartacznego.

W 2021 roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 25 decyzji o wsparciu nowych inwestycji. Firmy zadeklarowały ponad 328 mln nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie 187 miejsc pracy.