Przejdź do treści strony

O Strefach praktycznie - bezpłatne webinarium

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku webinarium PwC z serii “O Strefach praktycznie”. W trakcie spotkania omówione zostaną kluczowe zmiany w przepisach dotyczących funkcjonowania przedsiębiorców w Polskiej Strefie Inwestycji (“PSI”) oraz o aktualne podejście organów podatkowych i sądów administracyjnych do najciekawszych zagadnień interesujących podatników prowadzących działalność w PSI lub Specjalnych Strefach Ekonomicznych (“SSE”).

 

Eksperci PwC przybliżą Państwu zagadnienia związane z:

  • zmianą zasad korzystania z pomocy publicznej w ramach PSI wynikającą z nowego Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji, m.in w zakresie:
    • momentu nabycia prawa do zwolnienia
    • momentu rozpoznawania kosztów kwalifikowanych inwestycji
    • kryterium ilościowego niezbędnego do ubiegania się o decyzję o wsparciu
  • aktualnym podejściem sądów administracyjnych do kwestii zakresu prawa do zwolnienia w PSI tj. tzw. podejścia projektowego, w przypadku posiadania przez podatnika decyzji o wsparciu
  • aktualną praktyką interpretacyjną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej oraz praktyką orzeczniczą sądów administracyjnych w zakresie pozostałych interesujących zagadnień, w tym m.in. pracy zdalnej w SSE/PSI czy wpływu zmiany statusu (wielkości) przedsiębiorcy na intensywność pomocy.

 

Termin: 26 stycznia 2023 r. godz. 11.00 - 12.00

Zgłoszenia na webinarium mogą Państwo dokonać poprzez  stronę internetową wydarzenia.

W przypadku pytań bądź problemów z rejestracją prosimy o kontakt: karolina.gromna@pwc.com, tel. 519 507 507.

 

Zachęcamy do uczestnictwa!