Przejdź do treści strony

Wyróżnienia dla Ambasadorów PSI

Burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski,Stanisław Bułajewski, burmistrz Mrągowa oraz burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski dołączyli do grona „Ambasadorów Polskiej Strefy Inwestycji”. Samorządowcy odebrali wyróżnienia podczas odbywającego się w Olsztynie „Kongresu Przyszłości”.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz pierwszy statuetki „Ambasadora PSI” wręczyła samorządowcom w ubiegłym roku, podczas obchodów swojego 25-lecia.

- Chcemy w ten sposób wyróżniać samorządy, które dbają o rozwój przedsiębiorczości na swoim terenie, stwarzają dobre warunki do inwestowania, przygotowują tereny pod przyszłe inwestycje i współpracują z nami w celu przyciągnięcia inwestorów – informuje Krzysztof Żochowski, prezes W-MSSE SA. – Nastawienie samorządów jest kluczowym elementem w pozyskiwaniu inwestycji – dodaje prezes Żochowski.

Przedsiębiorcy, planując rozwój swoich firm zwykle swoje pierwsze kroki kierują do samorządów. Od tego jak zostaną obsłużeni w dużym stopni zależy, czy zdecydują się zainwestować. Na tym etapie ważne jest, aby wskazać inwestorom możliwość skorzystania ze wsparcia oferowanego przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

O tym jak ważna dla rozwoju gmin jest współpraca z inwestorami mówią samorządowcy.

- Jesteśmy wybierani po to, by rozwijać gospodarczo nasze wspólnoty. Taka jest nasza rola – uważa Jarosław Kowalski, burmistrz Dobrego Miasta. – Żeby to osiągnąć, nasze relacje z przedsiębiorcami muszą być wyśmienite, a rolą samorządu jest służyć, pomagać i ich wspierać.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i liczymy, że grono Ambasadorów PSI będzie z roku na rok coraz większe.